PROJEKTY Z OFERTY PRACOWNI DOMUS można DOSTOSOWAC DO WYMOGÓW NFOŚiGW

i OTRZYMAC DOPŁATĘ W WYSOKOŚCI 30 000,00 ZŁ LUB 50 000,00ZŁ

 

Inwestorzy, którzy będą się starali o dofinansowanie muszą przedstawić do WERYFIKACJI projekt oraz po wybudowaniu budynek. Projekt jak i wybudowany budynek będzie musiał spełnić wymogi stawiane przez NFOŚiGW.

Projekt, który ma spełnić wymogi powinien mieć obowiazkowo m.innymi: wentylację mechaniczną z rekuperacją, kolektory słoneczne, minimum kocioł kondensacyjny, przegrody i okna o podwyższanej izolacyjności itp.

Opis jak i projekty instalacji wewnętrznych będą musiały być szczegółowo opracowane i dostosowane do wymogów. Co oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami na etapie projektu, ale PRZEDEWSZYSTKIM na etapie budowy.

Charakterystyka energetyczna dla takiego budynku będzie musiała być przygotowana również wg wskazówek NFOŚiGW. Co wiąże się znowu z dodaktowymi kosztami dla Inwestora.

Budowa domu będzie musiała być archiwizowana i nadzorowana w bardziej szczegółowy sposób niż jest to do tej pory praktykowane.

Budynek po wybudowaniu będzie trzeba dodatkowo poddać próbie szczelności i dołaczyć dodatkową dokumentację powykonawczą wymaganą przez NFOŚiGW. Weryfikatorzy bedą mieli uprawnienia do kontroli wybudowanego domu (np. wykonując badania termowizyjne). Jeżeli budynek po wybudowaniu nie będzie spełniał wymogów NFOŚiGW dopłata może zostac odebrana lub pomniejszona -w przypadku obniżenia standardu z NF15 (dom pasywny) do NF40 (dom energooszczędny).

 

Budując dom ENERGOOSZCZEDNY lub PASYWNY napewno trzeba się liczyc z podwyższonymi kosztami projektowymi jak i budowlanymi.  DOPŁATA ma częściowo zrekompensować dodatkowe koszty zwiazane z budową budynku energooszczędnego lub pasywnego. Napewno dopłata pokryje koszty wykonania dokumentacji projektowej, dodatkowych analiz oraz weryfikacji, które narzuca NFOŚiGW.

 

Pamiętaj, że każdy projekt z oferty Pracowni Projektowej DOMuS może zostać dostosowany do wymagań NFOŚiGW i uzyskać dopłatę do kredytu na jego budowę.

 

Pracownia Projektowa DOMuS na bierząco monitoruje zmiany zachodzące w temacie DOMÓW ENERGOOSZCZĘDNYCH w Polsce i Europie. W związku z tym zanim nastał obowiązek dołączenia charakterystyk energetycznych do projektu, nasze autorskie projekty już posiadały owe charakterystyki. W między czasie stworzyliśmy też PAKIET ENERGOOSZCZEDNY w którym przedstawiamy detale newralgicznych miejsc w budynku, a które są odpowiedzią na dzisiejsze wymagania stawiane budynkom energooszczędnym. Jest to jeden z elementów wymagań NFOŚiGW. Dzięki naszym przewidywaniom i zaangażowaniu w ciągłe ulepszanie naszych Projektów jesteśmy zawsze o krok do przodu przed konkurencją.

 

Sposoby podwyższenia standardu energetycznego znajdzicie Państwo na naszej stronie:

http://domus.wroc.pl/czytaj/podwyzszenie-standardu-energetycznego-budynku-do-standardu-nf40-i-nf15

 

Wysokosć dofinansowania znajdzicie Państwo na naszej stronie:

http://domus.wroc.pl/czytaj/doplaty-do-50-000-00-zl

 

 

JESTEŚ ZAINTERESOWANY SZCZEGÓŁAMY ZADZWOŃ lub NAPISZ

tel: 713590287   e-mail: projekty@domus.wroc.pl

Zaloguj się, aby mieć możliwość oceniania.

Średnia ocena użytkowników: 0.00

Komentarze do newsa (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość dodawania komentarzy.