Wykonuje się ją dla PROJEKTOWANEGO budynku.

Charakterystyka energetyczna jest to zbiór danych i wskazników energetycznych budynku dotyczących obliczeniowego zapotrzebowania budynku na energię na cele ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, wentylacji i klimatyzacji. W projekcie zawarta jest charakterystyka energetyczna opracowana zgodnie z przepisami dotyczącymi metodologii obliczenia charakterystyki energetycznej:

  • właściwości cieplne przegród zewnętrznych, w tym ścian pełnych oraz drzwi, wrót, a także przegród przeźroczystych i innych
  • sprawność instalacji grzewczej,
  • dane wykazujące, że przyjęte w projekcie architektoniczno-budowlanym rozwązania  budowlane i instalacyjne spełniają wymagania dotyczące oszczędności energii zawarte e przepisach techniczno budowlanych

Od kwietnia 2012r charakterystyka energetyczna jest częścią składową  projektów domów jednorodzinnych które są składane do pozwolenia na budowę.

Charakterystyka zawarta w projekcie powtarzalnym stanowi podstawę do sporządzenia Świadectwa Energetycznego Budynku obiektu wzniesionego według tego projektu.

Opracowanie to musi być dostosowane do konkretnego budynku w konkretnej lokalizacji.

Wpływ na wartośc zapotrzebowanie budynku na energię na cele ogrzewania ma usytuowanie działki budowlanej, na której budynek jest zlokalizowany i samego budynku względem stron świata oraz od danych z odpowiedniej stacji metereologicznej. Równie ważne są zastosowane systemy wentylacji i sposób ogrzewania budynku.

Zaloguj się, aby mieć możliwość oceniania.

Średnia ocena użytkowników: 0.00

Komentarze do newsa (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość dodawania komentarzy.